Fiyat Teklifi İste Size teklif gönderebilmemiz için lütfen iletişim bilgilerinizi yazınız. İlgili departmanınız en kısa zamanda size geri dönüş yapacaktır.
Waterland | Su Arıtma ve Çevre Teknolojileri
Anasayfa   ›  

TeknolojilerSu Arıtma  ›  Ters Osmoz Sistemleri


Deniz Suyu / Desalinasyon

Desalinasyon, kelime olarak “tuzsuzlaştırma” anlamına gelir. Deniz suyu, coğrafik ve iklimsel koşullara göre karakterizasyonu değişken bir sudur. Tuzlu deniz suyunun çeşitli işlemler sonrasında minerallerinden ve tuzlarından arındırılarak içme ve kullanma suyu elde edimidir.

Deniz suyu ters ozmoz tesislerinde en çok kullanılan sistemler ters osmoz sistemleridir. Bu sistemde, suyun nihai karakterine kavuşabilmesi için üç aşamalı bir arıtım gerçekleştirilir. Ön arıtma yapılarak ters osmoz membranları korunur. Ters ozmoz işlemi sırasında ise tuzlu su safsızlıklarından kurtularak yüksek basınç altında iyonlarından kurtulur ve saflaştırılır. İçme ve kullanma suyuna dönüşebilmesi için ise remineralizasyon sistemleri kullanılmaktadır. Ters osmoz sisteminden çıkan süzüntü su ise tekrar denize geri verilerek bertarafı sağlanmış olur.

Desalinasyon (Tuzsuzlaştırma) sistemleri, özellikle temiz su kaynağı sıkıntısı çeken Ortadoğu ülkelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ters osmos sistemleri pahalı gibi görünse de sıklıkla kullanımı ve gelişen bir teknoloji olması günden güne maliyetini azaltmaktadır.

Kullanım Alanları:

  • Endüstriyel Su Arıtma
  • Evsel Su Arıtma
  • Kuyu Suyu Arıtma
  • Deniz Suyu Arıtma
  • Nehir Suyu Arıtma