Fiyat Teklifi İste Size teklif gönderebilmemiz için lütfen iletişim bilgilerinizi yazınız. İlgili departmanınız en kısa zamanda size geri dönüş yapacaktır.
Waterland | Su Arıtma ve Çevre Teknolojileri
Anasayfa   ›  

TeknolojilerAtık Su Arıtma  ›  Çamur Bertarafı


Polimer Hazırlama Ve Dozaj Üniteleri

Toz, granüler veya sıvı içinde çözünmüş formda bulunabilen polielektrolitler atık çamuru şartlandırmak için kullanılır. Polielektrolit eklenen atık çamurdaki askıda katı maddeler birbirine yapışarak floklar oluşturur ve kolayca çökelir. Su arıtımında floklaşma hayati bir öneme sahiptir.

Atık çamurun şartlandırılması için manuel veya otomatik polimer hazırlama ve dozaj üniteleri kullanılır. Bu ünitelerde çözünme, karışma ve depolama olmak üzere 3 adet tank bulunur. Bu tanklardaki solüsyonlar karıştırıcı ile homojen ve dengeli olarak karıştırılır.

Tank malzemeleri paslanmaz çelik veya polipropilen olarak imal edilir. Çamur hattına basınçla dozlanarak atık çamurun floklaşması sağlanır. Böylelikle çamur susuzlaştırma proseslerinin verimi artar ve işletme maliyetleri düşer. Genellikle çamur susuzlaştırıcı ekipmanlarla birlikte tedarik edilir.