Fiyat Teklifi İste Size teklif gönderebilmemiz için lütfen iletişim bilgilerinizi yazınız. İlgili departmanınız en kısa zamanda size geri dönüş yapacaktır.
Waterland | Su Arıtma ve Çevre Teknolojileri
Anasayfa   ›  

TeknolojilerSu Arıtma  ›  Filtrasyon Sistemleri


Demir-Mangan Giderim Filtresi

Kayaçlarda bolca bulunan demir ve manganın sularda çözünerek yüksek konsantrasyonlarda bulunması insanlar için toksik etkiye sebebiyet vermektedir. Yüzey sularında çok fazla bulunmasa da yeraltı sularında, suların bulunduğu jeolojik yapıya ve lokasyona göre demir ve mangan daha sık görülmektedir.  Demir ve mangan içeriği yüksek sularda bu yüzden demir ve mangan giderim filtreleri kullanılmaktadır.Sularda demir bulunması renk değişimine, sularda paslı bir tada ve  bakterilerin artmasına sebep olur. Ayrıca bazı sektörlerde demir ve mangan giderimi ürün kalitesini ve verimliliği doğrudan etkilemektedir.

Spesifik mineral seçimi yapılarak demir ve mangan oksitlenerek, demir ve mangan filtreleri sayesinde sudan bertaraf edilir. Daha sonra oksitlenmiş demir ve mangan iyonları bu filtrelerde tutulup, ters yıkama ile dışarı atılır.

Demir ve mangan giderimi içme suyu elde edilmesinde, tekstil endüstrisinde, tabakhanelerde, kağıt endüstrisinde, yiyecek ve su fabrikalarında oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.