Fiyat Teklifi İste Size teklif gönderebilmemiz için lütfen iletişim bilgilerinizi yazınız. İlgili departmanınız en kısa zamanda size geri dönüş yapacaktır.
Waterland | Su Arıtma ve Çevre Teknolojileri
Anasayfa   ›  

TeknolojilerAtık Su Arıtma  ›  Kimyasal Arıtma


Nötralizasyon Sistemleri

Asit ve alkali atık çözeltilerini işlemek için tasarlanmaktadırlar.

Atık suların kimyasal işlemlerin ardından direkt deşarjı zararlı olacağından pH ayarlama sistemleri atık su deşarj yönetmeliklerinin kriterlerine uyulmasında etkilidir. Yöntemler arasında ideal olanları asit ve kostik ilaveleridir. Asit veya kostik pH’ın istenilen seviyeye kadar ulaşması için dozlanır.

Nötralizasyon sistemleri, dengeleme tankı, olmazsa olmaz pH metre, arıtma kimyasalları, ölçüm pompaları, duble diyafram pompaları ve kontrol panellerinden oluşur.

Dengeleme tankı, pH’ın kendi kendine nötralize etmesini sağlar ve çeşitli akışların sıcaklığını eşitler. Akışı tankın dibine yöneltmek için giriş iniş borusu veya bölme kullanılır. Ölçüm pompalarından gelen kimyasallar enjektörlerle takılmıştır.

Kostikler %20-50 konsantrasyonlarında, asit %50 ve üzeri konsantrasyonlarda kullanılır. Arıtmanın türü ne olursa olsun ne kadar fazla ön veri toplanabilirse sistem o kadar sorunsuz çalışır.