Modern seralar ve tarımsal uygulamalarda istenilen ürün kalitesini elde edebilmek için kullanılacak olan sulama ve sisleme suyu, seranın bulunduğu bölgeye göre kuyu suyu, nehir suyu veya deniz suyundan elde edilmektedir.

Modern seralar ve tarımsal uygulamalarda istenilen ürün kalitesini elde edebilmek için kullanılacak olan sulama ve sisleme suyu, seranın bulunduğu bölgeye göre kuyu suyu, nehir suyu veya deniz suyundan elde edilmektedir. Özellikle cocopit bazlı sera uygulamalarında ürünlerin sulanması için kullanılacak sulama suyu kalitesi doğrudan ürün kalitesini etkilediği için oldukça önem arzetmektedir. Cocopit bazlı sera uygulamalarında sulama suyunun EC ve pH değerlerinin üretimi yapılacak ürünün ihtiyacına göre sağlanması gerekmektedir.

Seralarda ihtiyaç duyulan su arıtma sistemleri için Waterland, Filtrasyon Sistemlerini, Ultrafiltrasyon Sistemlerini, Deniz Suyu ve Kuyu Suyu Ters Osmoz Sistemlerini uzman mühendis ve teknik kadrosu ile projelendirerek anahtar teslim olarak teslim edebilmektedir. Montaj ve devreye alma aşamalarından sonra Waterland uzman kadrosu bu sistemlerin tüm eğitimlerini vererek, sistemin en optimal seviyede kullanılmasını temin eder ve satış sonrası hizmetleri ile süreci destekler.

Ayrıca kurulacak su arıtma sistemlerinin ihtiyacı olan ham su ve ürün suyu depolarının modüler olarak temini ve montajı da Waterland uzman teknik kadrosu tarafından yapılmaktadır.

Next Post

İçme Suyu