ENDÜSTRİYEL ATIKSU ARITMA SİSTEMLERİ

          WATERLAND çok sayıda endüstriyel atık su arıtma tesisinin tasarımını ve anahtar teslimi kurulum işlerini gıda, ilaç, tekstil, kimya, kâğıt, otomotiv ve diğer sektörlerde başarıyla gerçekleştirmiştir.

WATERLAND ayrıca bu yüksek kirlilik içeren endüstriyel atık sular için geri kazanım tesisleri kurup devreye alarak; hem ekonomik kârlılık sağlamış, hem de temiz su kaynaklarının korunmasına büyük ölçüde katkıda bulunmuştur.

Endüstriyel atık suların arıtılması için; fiziksel, kimyasal, biyolojik ve ileri arıtma süreçlerinden biri veya birkaçını kullanmak gerekebilir.

WATERLAND uzman personelleri ve kullandığı son teknolojileri ile en uygun arıtma çözümlerini sunmaya devam etmektedir.

EVSEL ATIKSU ARITMA SİSTEMLERİ

WATERLAND “Paket” ve “Betonarme” arıtma tipi olarak, anahtar teslimi evsel atık su arıtma sistemlerinin kurulumu ve ayrıca tesislerin işletilmesi hizmetlerini de yurtiçi ve yurt dışında başarıyla yürütmektedir.

Evsel atık sular, biyolojik yöntemler ile arıtıldıktan sonra yasal standartlar çerçevesinde alıcı ortamlara deşarj edilmektedir. Son teknoloji ile dizayn edilen bu sistemler, “PLC” otomasyonlu, gürültüsüz, düşük alan ve enerji ihtiyacı olan, kokusuz çalışan ve atık çamur problemi olmayan üstünlükleri ile öne çıkmaktadır.

WATERLAND kurmuş olduğu arıtma tesislerinde, çıkış suyu standartlarının sağlanacağını garanti etmekle beraber; ekipman ve hizmet-servis garantilerini de beraber sunmaktadır.

ATIKSU GERİ KAZANIM SİSTEMLERİ (MBR SİSTEMLER)

          Atık sular; miktar, kalite ve kaynak ihtiyacına bağlı olarak; arıtılarak sulama, araç yıkama veya endüstride tekrar kullanılabilmektedir.

WATERLAND üstün teknoloji atık su geri kazanım sistemleri; atık suların, membran filtrasyon (µF / UF / RO), Ultraviole ve eOXI dezenfeksiyonu ile tekrar kullanımına olanak sağlamaktadır.

WATERLAND endüstriyel atık sular için geri kazanım sistemleri ürettiği gibi; lavabo, yıkama ve duş suları gibi gri su olarak nitelendirilen atık suları da arıtarak, geri kazanım sağlayıp çevre duyarlılığını kanıtlamıştır.

Bu tip suların arıtılması için en son teknoloji ve çoğunlukla tercih edilen MBR ( Membran Bio Reaktör) sistemler kullanılmaktadır. MBR sistemleri; klasik aktif çamur sistemlerinin membran filtrasyonu eklenerek geliştirilmiş bir arıtma yöntemidir. Atık su içine batık şekilde veya harici tip olarak kullanılabilen filtrasyon modülleri ile 0,02 mikron mertebesinde filtrasyon yapılmaktadır. Bu sayede patojen bakteri ve virüslerin bulunmadığı, bulanıklığı giderilmiş “BOİ”, “AKM” ve “Azot” değerleri istenilen standartlara getirilmiş, çok iyi kalitede ve mutlak arıtılmış; tekrar kullanıma hazır bir su elde edilmektedir.
Otellerde, hastanelerde, çamaşırhanelerde, tarımsal ve peyzaj sulamada, rekreasyonel gölet sistemlerinde, çöp sızıntı suyu gibi yüksek azot içeren atık sularda ve gri suların geri kazanımı için günümüzde en çok tercih edilen sistemlerdir.

Waterland İstatistikleri

7

+

Aktif Bayi

24

+

Ülke

350

+

Proje

1520

+

Müşteri

Formu doldurun, biz sizi arayalım!

+90 216 660 02 00